Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW

Utworzono dnia 09.05.2024

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024

Program „Korpus Wsparcia Seniora” jest elementem polityki społecznej państwa, którego adresatami są osoby w wieku 60 lat i więcej, posiadające problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkające z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej przystąpił do programu i otrzymał środki na realizację programu w dwóch modułach tj:

Moduł I – to zapewnienie usługi wsparcia seniorom poprzez świadczenie usług sąsiedzkich, obejmujących pomoc w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych, podstawową opiekę higieniczno – pielęgnacyjną oraz w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem- kwota 96 800 zł

Moduł II – polega na poprawie bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych poprzez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość” poprzez zapewnienie tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Opaska połączona będzie z usługą operatora pomocy - kwota 53 252 zł

Środki finansowe na realizację zadania pozyskane zostały z dotacji celowej budżetu państwa w zakresie realizacji przez gminy zadania własnego, określonego w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o pomocy społecznej”, tj. podejmowaniu innych zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z rozeznanych potrzeb gminy, w tym tworzenie i realizacja programów osłonowych.

 

Program będzie realizowany w terminie od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024r.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie usługi sąsiedzkiej lub „ opaski na odległość” w roku 2024 prosi się o zgłaszanie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej  lub telefonicznie pod nr tel. 748110266  w godzinach pracy Ośrodka .

Więcej informacji na temat programu: http://www.gov.pl/web/rodzina/program-korpus-wsparcia-seniorow-2024

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

...

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 593

W poprzednim miesiącu: 1066

Wszystkich: 74358