Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

OGLOSZENIE O SZKOLENIU DLA SPRZEDAWCÓW ALKOHOLU

Utworzono dnia 03.11.2023

INFORMACJA O SZKOLENIU DLA SPRZEDAWCÓW NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH


 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej informuje, że w dniach od 10.11.2023r. do 30.11.2023r. na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka organizowane będą terenowe szkolenia skierowane do sprzedawców oraz osób, które w swojej praktyce zawodowej zajmują się sprzedażą napojów alkoholowych. Rozpoczęcie programu składającego się z zakupów kontrolowanych i szkolenia odbędą się w ramach zaplanowanych działań z zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023r.

Uczestnicy będą mieli możliwość ugruntowania swojej wiedzy z zakresu stosowania w praktyce przepisów ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2023 r. poz. 2151 z późn. zm.). Poruszony zostanie problem konsekwencji prawnych, jakie mogą spotkać sprzedawcę i właściciela sklepu w związku ze złamaniem przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Celem szkolenia jest:

  • spowodowanie, aby konkretni sprzedawcy (i właściciele sklepów ) podjęli praktykę polegającą na sprawdzaniu wieku osób kupujących alkohol, głównie tych wyglądających na nieletnich,

  • zmiana postaw sprzedawców,

  • zmniejszenie zjawiska sprzedaży alkoholu nieletnim.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

...

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 195

W tym miesiącu: 799

W poprzednim miesiącu: 631

Wszystkich: 67268