Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

"Seniorze nie jesteś sam"

Utworzono dnia 04.10.2023

„Seniorze nie jesteś sam”

       W niedzielę 01.10.2023 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wilkanowie  w ramach działań socjalnych realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej we współpracy z sołtysem i  Kołem Gospodyń Wiejskich w Wilkanowie  odbyło się kolejne spotkanie z seniorami mieszkańcami gminy Bystrzyca Kłodzka.  

      Projekt „Seniorze nie jesteś sam”  powstał z myślą o osobach starszych, które stanowią w naszej Gminie coraz liczniejszą grupę. Głównym jego celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz podniesienie jakości życia seniorów poprzez możliwość skorzystania z pomocy specjalistów.

       W spotkaniu udział wzięli przedstawiciel Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej , Gabinet słuchu z Kłodzka oraz technik masażysta.  Wybór tych specjalistów jest odpowiedzią na zmianę stylu życia oraz szerzące się choroby cywilizacyjne które sprawiają że coraz więcej osób skarży się na problemy zdrowotne. Spotkanie pogłębiło wiedzę seniorów na temat bezpieczeństwa oraz pokazało  możliwości zastosowania właściwego leczenia i zabiegów w celu niwelowania dysfunkcji zdrowotnych jak również leczniczego wpływu masażu na układ krążenia, układ nerwowy czy narządy wewnętrzne.   

       W trakcie spotkania każdy miał możliwość :

 -bezpłatnego badania słuchu,

 -skorzystania z bezpłatnego masażu,

  -oraz nabycia umiejętności rozpoznawania zagrożeń przez seniorów .

 

"Seniorze nie jesteś sam"

Utworzono dnia 12.10.2023, 11:44

 

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

...

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 195

W tym miesiącu: 799

W poprzednim miesiącu: 631

Wszystkich: 67268