Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

AKCJA „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć” od 25 listopada do 10 grudnia 2023

Utworzono dnia 29.11.2023

 

AKCJA
„16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”
od 25 listopada do 10 grudnia

 

Ruszyła kolejna odsłona kampanii „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”. Tegoroczny przekaz kampanii jest jednoznaczny - stop przemocy wobec kobiet #noexcuses ! W obliczu narastającej liczby przypadków przemocy i nierówności płci, nie możemy milczeć. Wszystkie kobiety zasługują na pełne bezpieczeństwo i szacunek. Kampania nie tylko naświetla problem, ale także mobilizuje społeczeństwo do podjęcia konkretnych działań. Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny bierze udział w kampanii, która będzie realizowana od 25 listopada do 10 grudnia 2023 roku.

Termin nie jest przypadkowy – 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Międzynarodowa kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, ma na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Wspólnym celem osób i organizacji z całego świata, zaangażowanych w kampanię jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet.

W przeciwdziałaniu przemocy niezbędne jest skoordynowane działanie wielu instytucji i specjalistów różnych dziedzin. Taka pomoc polega nie tylko na bezpośrednim wsparciu osób, ale obejmuje także działania profilaktyczne i prawne. Istotne jest także prowadzenie kampanii zwiększających świadomość i wrażliwość społeczną. Stąd po raz kolejny koordynowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej kampania odbywa się na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Wspólnie możemy udzielać szerszego i profesjonalnego wsparcia dla osób zagrożonych przemocą oraz jej doświadczających.

Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach kampanii „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć” zaprasza w dniach od 6 do 8 grudnia 2023 roku na skorzystanie z bezpłatnych dyżurów specjalistów w zakresie tematyki przemocy. Kampania dedykowana jest mieszkańcom Gminy Bystrzyca Kłodzka zagrożonym zjawiskiem przemocy, doświadczających jej oraz świadkom takich sytuacji. Podczas spotkania otrzymają Państwo broszury i ulotki informacyjne.

Bądźcie z nami podczas tych 16 dni!

Dyżury odbędą się w dniach:

- 6 grudnia w godz. 8:00-15:00 w Punkcie konsultacyjnym w Bystrzycy Kłodzkiej ul. Okrzei 15, dyżur będzie pełnił Policjant Prewencji, Koordynator Powiatowy ds. procedury ,,Niebieskie Karty’,’

- 7 grudnia w godz. 9:00-16:00 w Punkcie konsultacyjnym w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. Okrzei15, dyżur będzie pełnił specjalista ds. przeciwdziałania przemocy domowej,

- 8 grudnia w godz. 8:00-12:00 dyżur telefoniczny pod nr tel. 515 362 567 będzie pełnił pracownik socjalny.

Przemoc nie jest sprawą prywatną. Nie reagując narażamy życie i zdrowie osób nią dotkniętych. Jeśli jesteś świadkiem przemocy domowej, nie bądź obojętny — zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy domowej lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

Takie zgłoszenie na pewno przyjmie od Ciebie pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Policjant.

Adresy i telefony:

 • Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Bystrzycy Kłodzka, ul.1 Maja 1,
  numer telefonu:
  74 8110 266

 • Komisariat Policji w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. Juliusza Słowackiego 8,
  numer telefonu
  47 875 33 00 lub 112

 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy Domowej ,,Niebieska linia’’
  numer telefonu 0 801 12 00 02 lub 22 824 25 01

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

...

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 595

W poprzednim miesiącu: 1066

Wszystkich: 74360