Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

16 DNI PRZECIWKO PREMOCY ZEWZGLĘDU NA PŁEĆ


Dnia 25 listopada 2022 roku rozpoczyna się międzynarodowa kampania 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, która potrwa do 10 grudnia br. Każdego roku do Akcji włączają się osoby i organizacje z całego świata.

W Polsce co 40 sekund kobieta doświadcza przemocy, a około pół tysiąca rocznie umiera z tego powodu.

 

Dnia 25 listopada 2022 roku rozpoczyna się kolejna edycja kampanii społecznej, w którą aktywnie włącza się Bystrzyca Kłodzka.

W ramach kampanii w dniu 30 listopada 2022 roku Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował szkolenie dla osób realizujących działania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, które odbędzie się w HOTELU ABIS w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. Strażacka 28.

Symboliczne 16 dni trwania akcji wyznaczają Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, który przypada 25 listopada, a kończy - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony 10 grudnia.

Kampania łączy antyprzemocowe inicjatywy na całym świecie. Celem Kampanii, do której przyłączył się również Ośrodek Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej, jest zwrócenie uwagi na przemoc domową, której ofiarami najczęściej są kobiety. Przeciwstawianie się przemocy to odpowiedzialność każdego z nas. Mit, że przemoc w rodzinie dotyczy tylko sytuacji, w których dochodzi do użycia siły fizycznej jest bardzo powszechny. Tymczasem może ona przybierać różne formy. Przemocą jest dręczenie psychiczne współmałżonki, czy zmuszanie do niechcianych kontaktów seksualnych. Przemoc może się wiązać z wydzielaniem pieniędzy, utrudnianiem podjęcia pracy, szantażem, obniżaniem poczucia wartości partnerki, niepłaceniem alimentów, zaciąganiem zobowiązań finansowych bez zgody partnerki. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną. Nie reagując narażamy życie i zdrowie osób nią dotkniętych.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny — zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy. Takie zgłoszenie na pewno przyjmie od Ciebie pracownik ośrodka pomocy społecznej oraz policjant.

Adresy i telefony:

  • Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej ul. 1- go Maja 1. tel 74 811 02 66.

  • Komisariat Policji w Bystrzycy Kłodzkiej ul. Słowackiego 8 tel. 47 87 53 300

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

...

Imieniny

Imieniny: